Kentsel Dönüşüm Mağdurları Gittikleri Belediyeden Kovuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOKİ ve Zeytinburnu Belediyesi’nin üstlendiği Telsiz Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi 7 Yıldır bitmediğini belirten hak sahipleri bugün, ” 2 Yıl dediniz 7 Yıl oldu” diyerek inşaatları önünde pankartlı, düdük çalarak sorumluları protesto etti.

Başkan Yardımcısı İdris ATABAY bizi makamından kovdu

Belediye Başkanını bir türlü ulaşamadıklarından yakınan hak sahipleri Başkan bize randevu vermiyor, bizimle görüşmüyor diyerek Başkan Yardımcısı İdris ATABAY ile görüştüklerini, O da bizi odasından “kovdu” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

Hak Sahibi Mağdur Gülşah Çelik,” Biz konuşmaya gittik, dairelere kombi bile takılmıyor bunun sebebi nedir diye sorduk. Oda dedi ki hiçbir TOKİ firması kombi takmıyor. Biz bu durumu Başkan Ömer Arısoy’a iletmek istiyoruz, kombimizde takılsın en azından bunu yapın bize bu kadar mağdur olmuşken. Başkan Yardımcısı İdris’in bize dediği şu tamam, Başkanla bunu durumu konuşacağım ödeyeceğiniz maliyetten 50 Bin TL’sini almasın, sizde 50 Bin Lira ile evinize kombi alırsınız. Bize bu şekilde konuştu. Biz konuşmaya ve sorular sormaya başladıkça “odamdan çıkıp gidin” dedi. Çıkıp gidin diyerek odadan kovdu bizi.” Bizi odadan kovmaya hakkı yok. Belediye ne demek? derdini anlatabileceğin konuşabileceğin bir kurum.

Hak Sahibi Mağdur Nezahat Hoşgör, ” Dairemizin maliyetinin ne olduğunu bilmiyoruz. 50 Bin TL düşeceğini söylüyorlar. Başkan konuştu dedi. TOKİ maliyetten elli bin lira düşecek dedi. Kombi ve havalandırma parası olarak konuşuldu. Başka bir arkadaşımız neden böyle oldu neden böyle yaptınız “kirinizi temizleyiniz” dedi. Arkadaşımız haklı olarak bunu söyledi ve bende katılıyorum. Arkadaşımız doğru söyledi. Bu bizim için 7 yıldır bir kirdir yani. Arkadaşımız bu lafı demesi üzerine Başkan Yardımcısı İdris Atabay “odamdan çıkın gidin” ” odayı terk edin” dedi.

Zeytinburnu Telsiz Mahallesi Kentsel Dönüşüm Mağdurları, “Başkan ve Başkan yardımcılarının bizim oylarımızla orada oturuyorlar. Bizim oylarımızla gelmiş birilerinin bize gösterdiği muamele bu şekilde oluyor” diyerek Başkan bize randevu vermiyor, bizimle konuşmuyor derdimizi dinlemiyor açıklamalarında bulundular.

Özel Haber: #ZeytinburnuGündem

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!