Mimar Uluocak, Kültürel yapıyı bozmadan “Kentsel Dönüşüm”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İlçe A. Adayı Mimar Süleyman Uluocak, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çocukluğunun geçtiği, gençlik yıllarından kalma anılarının olduğu ilçesine hizmet etmek için gece gündüz sokaklarda olmaya devam ediyor.

Viode link: ttps://fb.watch/pI20srKFUa/?mibextid=Nif5oz

Mimar Uluocak, Zeytinburnu Batı Trakya Türkleri Derneğini ziyaret etti.

Batı Trakya Türkleri Derneği Başkanı Fatih Hacıbedel, derneğimizi ziyaretlerinden dolayı CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adaylığı hayırlı olsun. Kendilerini bizden biri olarak görüyoruz. Daha sık ziyaret etmelerini bekliyoruz “dedi.

Mimar Süleyman Uluocak, Dernek Başkanının, yönetiminin ve üyelerinin sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederek başkanlık yolundaki projelerini, Zeytinburnu için yapılması gerekenleri paylaştı.

Zeytinburnu’na yakışan bir tesis

Bünyesinde farklı STK barındıran Batı Trakya Türkleri Zeytinburnu Derneğinin yeni yerinin hayırlı olsun dileklerinde bulunan Uluocak, “bu yeri kazandıran meclis üyelerine  Zeytinburnu belediyesine teşekkür ederim. Yapılması için meclisten oybirliği ile geçen, çok fazla rağbet görmeyen birkaç defa ihaleye çıkmasına rağmen ihalesi yapılanmayan bu yer için ticarethane, pazaryeri  ve otopark gibi değişiklerle daha cazip bir hale getirilmesi çalışmalar yaptık. Nihayetinde Zeytinburnu’na yakışan bir tesis olmuş oldu. ”

Yedikule Sahası açılıyor

Mimar Süleyman Uluocak,” Buradan bir müjdeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Yedikule spor sahası salı günü Başkan İmamoğlu tarafından hizmete  açılacak. İşletmesini Zeytinburnu ait kısmını Klüpler Birliğimize vereceğiz. Bu sayede yeni açılacak spor sahası ile #ZEYTİNBURNU’NDA eksikliğimizin bir kısmını tamamlamış olacağız. Gençlerimiz Bizlere soruyor top oynayacağımız sahalarımız var mı diye. Gençlerimizi sahalara buluşturmak için çalışmak ve gayret etmememiz lazım. Yeni sahalar oluşturmamız lazım. Zeytinburnulu olup da top oynamayan neredeyse kimse yok. Her mahallemizde enaz iki adet spor klübümüz vardı. Tatlı rakabetlerimiz olurdu. Şimdi çocukların ve gençlerimizin  top oynayacağı sahaları kalmadı.”

Kültürel ve sosyal yapıyı bozmadan kentsel dönüşüm 

Başkan A. Adayı Mimar Süleyman Uluocak,” Zeytinburnu ticaret bölgesi oldu. Katme değeri her geçen gün artmaktadır. Eskiden Zeytinburnu merkezini kimse bilmezdi. Topkapı ve Cevizlibağ ile anılan ilçe şimdilerde ismi ile ön plana çıkmaktadır. Zeytinburnulu eş dost ve arkadaşlarımız Kültürel ve sosyal yapının değişmesinden dolayı artık ilçeyi terk eder hale geldi. Sizin gibi köklü derneklerimizle ilçenin Kültürel ve sosyal yapısını korumaya devam ediyor. O yüzden Zeytinburnu’nda Kentsel dönüşüm yapılırken Kültürel dokuyu bozmadan daha çok ticaretin yoğun olduğu bölde dışından başlayarak halkımızın da yapılan dönüşümü görmesi açısından çok önemli. Çocukluğu ve Gençlik yılları burada geçmiş kişiler kolay kolay ilçeyi terk etmiyor. Aynı şeyi gençler için söyleyemeyeyiz. Adaylık konusunda görev verilirse halkımızın desteği ile Zeytinburnu için çok güzel projelerimiz var. Ekibimiz ile Adabazlı çalışma ile en kısa zaman diliminde Sosyal ve Kültürel yapıyı bozmadan kentsel dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız.”

Deprem gerçeğini de hatırlatan Mimar Uluocak, binalarımız yorgun ve bitkin, zaman kaybetmeden çok geç olmadan daha güvenli binalarda vatandaşımız oturmalıdır dedi.

Haber: Ali Ekber Şenkal

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!