Başkan Adayı Onur Soytürk 800 Kişilik İftar Yemeğinde Konuştu: 31 Mart Gecesi, Zeytinburnu’na Baharı Getirecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zeytinburnu CHP İlçe Örgütü Çırpıcı 1453 İBB Sosyal Tesislerinde  “Geleneksel Güneydoğu Kanaat Önderleri” iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğine, Zeytinburnu CHP Başkan Adayı Onur Soytürk, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, Beyazay Dernek Başkanı Ali Ekber Şenkal, Urfalılar Dernek Başkanı Tufan Murat, Zeytinburnu’nda oturan kanaat önderleri, Zeytinburnu’nda oturan bölge insanı, bölge sivil toplum kuruluşları ile basın mensupları katıldı.

CHP Meclis Üyesi Süleyman Dağ’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine yoğun ilgi ve alakanın gösterilmesi, İftar yemeğine katılımın 800 Kişi olarak açıklanması, gövde gösterisi niteliği taşıması ile de Zeytinburnu ilçe örgütünü heyecanlandırdığı gözlerden kaçmadı.

Başkan Adayı Onur Soytürk 800 Kişilik İftar Yemeğinde Konuştu: 31 Mart Gecesi, Zeytinburnu’na Baharı Getirecek

Zeytinburnu CHP Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk, 1453 Sosyal Tesislerinde  ilçe örgütünün düzenlediği geleneksel “Güneydoğu Kanaat Önderleri İftar” programında, “31 Mart gecesi Zeytinburnu’na baharı getirdi” diyerek iftar programına katılan katılımcılara teşekkür etti. Zeytinburnu’nu birlikte yöneteceklerinden bahseden Başkan Adayı Soytürk, kardeşlik türkülerini söylemek için daha çok çalışarak hep beraber başarmaktan geçtiğini belirtti. Öte yandan Başkan Adayı Soytürk’ün sahnedeki  konuşması sırasında katılımcı bir konuğun, sen merak etme seni Zeytinburnu’na başkan yapacağız demesi gönüllere su serpti.

Belediye Başkan Adayı Onur Soytürk,” Mübarek bir akşamdan sizlerle birlikte bugün burada olmanın onurunu yaşıyorum. Öncelikle hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bir rüya görüyoruz.  O rüya 31 mart gecesi Zeytinburnu’na baharı getirdi rüyası. O rüya gerçek olsun diye. Bu rüyanın sonu birlikte kardeşlik türküleri söylemek. Bu rüyanın sonu birlikte başarmak. Bu rüyanın sonu inşallah Zeytinburnu Belediyesi’ni birlikte yönetmek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni birlikte yönetmek o yüzden bugün buraya geldiğimiz için sizlere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Süleyman kardeşim az önce bir konuşma yaptı. Dedi ki beni meclis üyesi yapmamız için desteklerinizi istiyorum dedi. Eksik söyledi. Süleyman Dağ inşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olacak. İnşallah Ekrem Başkan’ın sağ kolu benim sol kolum olacak. Dostluğumuz geçmişte yakında başladı ama sonsuza kadar sizlerle birlikte olacak inşallah. Sağ olun var olun. Hoş geldiniz tekrar Allah kabul etsin.”

Zeytinburnu Belediyesinin Kapısı Kimseyi Ayırt Etmeden Herkese Sonuna Kadar Açık Olacak

Katılımın yoğun olduğu iftar programından CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, “Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diyen Başkan Doğan, Zeytinburnu Belediye Başkanlığının Kapısı kapanmamak üzere 1Nisandan sonra hepimize, ailemize armağan olacaktır” dedi.

Başkan Metin Doğan Konuşmasında “Öncelikle Allah’tan dua bu salonda olduğu gibi bu iftar sofralarının etraflarında oturmakta olduğumuz gibi ülkemizin birliğini dirliğini hiçbir zaman kaybetmeyelim. Hepimiz her zaman bu salonda olduğu gibi birlikte ve bir olalım dualarımız Allah’ımıza gitsin. Bu konuda bu niyetimi öncelikle söylemek isterim. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu salondaki birliği 1 Nisan’da Cumhuriyet halk Partisi olarak birleşenler olarak Zeytinburnu Belediyesi’ni sizlerle birlikte aldığımız zaman bu salondaki gördüğümüz Zeytinburnu Belediyesi’nin ta göbeğinde de yaşayacaktır. Zeytinburnu belediyemizin kapıları sonuna kadar ülkemizin neresinde yaşıyorsa yaşasın doğusunda güneyinde kuzeyinde, Türk’üyle ,Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle; Cumhuriyet Halk Partisi’nin Zeytinburnu belediye Başkanlığı’nın kapısı kapanmamak üzere 1 Nisan’dan sonra hepimizden ailemize armağan olacaktır. Birbirimizin insanları arasında ayrım yapamayız. Birlikteyiz ve birlikte yaşamaya bizi ayırt etmeye bizi ötekileştirmeye bizi düşmanlaştırmaya karşı olanlara karşı biz bu salonda olduğu gibi birbirimize ve dirliğimize her zaman göstereceğiz. İyi ki varsınız iyi ki geldiniz. İyi ki Zeytinburnu’nun geleceğine bu salonda olduğu gibi damganızı vuracaksınız. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum.

Süleyman DAĞ  “Onur Soytürk ile Zeytinburnu’nda Yeni Bir Sayfa Açacağız”

CHP Zeytinburnu 4’üncü sıra Meclis Üyesi Süleyman Dağ, ev sahipliğini üstlendiği iftar programından davetlilere kısa bir konuşma yaparak desteklerini istedi. Yaklaşık Bin kişinin katıldığı iftar yemeğinden Meclis Üyesi Süleyman DAĞ,” Değerli ilçe başkanım belediye başkanı adayım. Sivil toplum kuruluşlarının çok kıymetli başkan ve yöneticileri ve çok değerli hemşerilerim. Hepiniz iftar programına katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Kıymetli arkadaşlar bu yerel seçimde ben Cumhuriyet Halk Partisi 4.sıra meclis üyesi adayıyım. Sizlerin desteğiyle İnşallah Zeytinburnu’nda  ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyesi olarak sizleri temsil edeceğim. Bunun için sizlerin desteğinizi istiyorum. Desteğinizi vereceğinize eminim ve sizlere sonsuz güveniyorum. İnşallah vereceğiniz destekle Belediye Başkan Adayımız  Sayın Onur Soytürk ile Zeytinburnu’nda yeni bir sayfa açacağız ve Zeytinburnu halkına sosyal demokrat halkçı bir belediye anlayışını taşıyacağız. Katılımınızdan dolayı çok sağ olun teşekkür ederim.”

İftar yemek programında  Kur’an’ı Kerim tilaveti okundu dualar edilerek akşam ezanı ile iftar açılması ile son buldu.

Haber: Zeytinburnu Gündem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!