AK Parti’nin ziyaret ettiği dernekte kavga çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sandık günü yaklaştıkça Zeytinburnu’nda seçim atmosferi her geçen gün daha da alevleniyor. Dün akşam  saat 22’de sıralarında AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Zeytinburnu AK Parti İlçe Başkanı Selami Delibalta, Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ömer Arısoy, Belediye Meclis Üyesi Fatih Aydoğan ve Meclis Üyesi adayları Hurşit Bekaroğlu ve Coşkun Toraman ve dernek üyelerinin de bulunduğu ortamda kavga çıktı.

Zeytinburnu Gündem internet  haber sitesinin edindiği bilgiye göre; AK Parti İlçe örgütünün Zeytinburnu Giresunlular Derneğini planlı bir şekilde ziyareti sırasında, Zeytinburnu haber gazetesinin  daha önce yayımlamış ve kaleme almış olduğu Cumhuriyet tarihinin kahramanlarından “Topal Osman” üzerinden “Topal Osman’ın Torunları ,PKK ile işbirliği içerisinde olduğu iması ” ortalığı karıştıran sebep olduğu belirtilen nedenler arasında.

İddia o ki dernek yetkilileri tarafından; AK Parti ilçe teşkilatının ziyaret öncesi birkaç defa Zeytinburnu Haber Gazetesi sahiplerine ( Murat Ergün ve Taylan Demirelli)  Giresunlulardan özür dilemedikçe haberi siteden  kaldırmadıkça Giresun derneğine gelmeyiniz haberi iletilmiş.

Bunun üzerine aralarında AK Parti Milletvekili Turan ve Belediye Başkanı Arısoy’un da bulunduğu ortamda, birkaç defa haber göndermelerine rağmen ne özür dilendiği nede haberin kaldırıldığı anlaşılmış ve hiçbir şey denmemiş gibi gelinmesi üzerine, Protokol konuşmalarına geçildiği zaman diliminde Giresunlular Dernek Başkanı Ergün Akçay Zeytinburnu Haber Gazetesi sahibi Murat Ergün’e ya Giresun camiasından özür dilemeni istiyorum. Yada derneğimizi terk et. Derneğimizde çekim yapmanı istemiyorum dediği iddia edildi.

Yerel gazeteci Ergün bunun üzerine camiadan özür falan dilemiyorum. Kimse benim çekim yapmamı engelleyemez diyerek protokolde bulunan dernek başkanının üzerine bağırarak yürüdüğü, sandalyeyi kaldırma teşebbüsünde bulunduğu iddia edilenler arasında. Araya dernek üyelerin ve konukların girmesi üzerine dışarıya çıkarılan yerel gazeteci  Murat Ergün, bağırarak  bizimkilere söyleyin içeriden çıksın, dediği de başka bir iddialar arasında yer aldı. Olayın büyümesi üzerine olay yerine gelen polis ve çevik kuvvet ekipleri toplanan kalabalığı dağıtarak asayişi sağladı.

Özel Haber: Zeytinburnu Gündem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!