A. Adayı Çetiner, Partimiz aday belirlemede çok geç kaldı, süreç bizi dezavantajlı duruma düşürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 tarihinde ülke geneli sandığa giderek oy kullanacak. Seçim sonucunda belediye başkanları ,büyükşehir belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetlerini belirlenmiş olacak.

Süreç CHP’nin Aleyhine İşliyor

Yapılacak olan seçimlere 63 Gün kala Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) ilçe aday belirlemede sık dokuyup ince elemek için Parti Meclisi’nde yoğun mesai harcanıyor. Aday belirleme süreci uzadıkça seçimlere iki ay gibi bir sürenin kalması tanıtım açısından birtakım sıkıntılara neden olacağı bilinmektedir. İstanbul’un 11 İlçesinde adayların açıklanmaması ve yaklaşık bir hafta daha ertelenmiş olması sürecin CHP kanadı açısından rakipleri karşısında geri kalacağı bilinmektedir. Dün gece açıklanan 14 ilçe dışında kalan Zeytinburnu’na dışarıdan atama bir başkan adayımı geliyor sorusu sorulmaya başlandı.

CHP A.Adayı Gazeteci Çetiner, Normal Şartlarda, Muhalefet Daha Önce Aday Belirler

Zeytinburnu CHP Belediye Başkan Aday Adayı olan Gazeteci Yazar Hüseyin Çetiner, “Partimiz ilçemiz için aday belirlemede çok geç kaldı. Parti başkan adayını belirlerken mutlaka demografik yapıya dikkat etmeli. Belirlenecek  Adayın ilçeye kattığı değerleri dikkate almalıdır. Başkanlık görevini yapacak adayın bilgili bilinçli ve projesi olan, ilçenin demografik yapını bilen ve dengeyi bozmadan liderlik yapabilecek biri olmalıdır. Zaman her geçen gün bizim aleyhimize işlemektedir. Normal şartlar altında muhalefetin adayını daha erken belirlemesi gerekirken Zeytinburnu’nda iktidar olan AK Parti adayını daha önce  belirledi. Bu süreç hem ilçe teşkilatımızı zora sokmakta hem de adayın kendisini halka tanıtmada geç kalma durumu dezavantajlı duruma düşürecektir. Bu aday ne zaman meclis üyelerini belirleyecek ? ne zaman sahalara inip çalışacak ? Teşkilatımız ilçe  adayını geç belirleyerek Ak Parti adayını avantajlı duruma getiriyor. Sahada, sokakta, halkın arasında olmayan bir CHP rakiplerine gezecek tozacak alan bırakmaktadır. Muhalefetin olmadığı alanlarda AK Parti daha rahat hareket imkanı bulmaktadır” diyen Zeytinburnu Belediye Başkan Aday Adayı Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner , Partisinin ilçe  adayını geç açıklayacak olması kadın kollarından, gençlik kollarına ilçe teşkilatına kadar seçimlerde sahada olacak gönüllerimizi zora sokmaktadır dedi.

CHP’nin Açıklanmayan İlçe Belediye Başkan Adayları:

Zeytinburnu, Avcılar, Bakırköy, Kadıköy, Sarıyer, Ümraniye, Adalar, Beykoz, Esenyurt, Kağıthane, Çekmeköy

Gazeteci Yazar Hüseyin Çetiner: Zeytinburnu” ilçesinin kitabını ve İşte Zeytinburnu Belgeselinin yönetmenliğini yapmıştır. Çetiner ayrıca, İstanbul Times Gazetesi’nin de sahibidir. 

Zeytinbunugundem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!