Başkan Ergün Akçay: Giresunlu Topal Osman Torunlarını Hiç Kimse PKK ile ilişkilendiremez

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Giresunlular ile Zeytinburnu Haber Gazetesi sahibi Murat Ergün arasında, 24.03.2024 tarihinde AK Parti İstanbul Vekili ve Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy’un da bulunduğu  ortamda tartışma çıkmıştı. Çıkan kavga sonrası Dernek Başkanı Ergün Akçay, Zeytinburnu Gündem internet haber sitesine konuya ilişkin özel açıklamalarda bulundu.Başkan Ergün, Bizi hiç kimse Giresunlu Topal Osman üzerinden PKK ile ilişkilendiremez, kimse bizim üzerimizden prim yapmaya kalkmasın diyerek Zeytinburnu haber gazetesinin yaptığı haberi eleştirdi.

Zeytinburnu Giresunlular Derneği Başkanı Ergün Akçay, “Buradan bizim Giresun camiamıza sözlü sataşma olduğundan dolayı Zeytinburnu haberi ben uyarmama rağmen bu haberi kaldırmasını söyledim. Kendisini ikaz ettim. Buna rağmen derneğime gelip çekim yapmaması konusunda uyardım. Ya Giresun camiasından,  insanlarından, halkından özür dilemesini söylememe rağmen: Bizim camiamıza ben özür dilemem ben çekimimi yaparım dedi.”

Gazeteci Murat Ergün Üzerime Yürüdü

“Biz de buna tepki göstererek ben çekim yaptırmayacağımı kendisine ifade ettim. O da protokol masasının bulunduğu yere doğru şiddetli bir şekilde hareket ederek üzerime yürümeye kalktı. Insanlar da orada tabii ki  curcuna (kargaşa) çıktı. Yani bu durumdan biz hoşnut değiliz. Bizim camiamıza yakışmayan bir durum. Ben bu konudan dolayı son derece üzgünüm.”

Giresunlu Topal Osman Torunlarına Kimse Laf Edemez

“Yine de tekrardan söylüyorum. Ben Giresun camiasına, Giresun Topal Osman’ın Torunlarına kimse laf edemez. Hiçbir zaman da kabul etmiyorum. Herkes özür dileyecek. Bu konuda hakkında  hukuki ne gerekiyorsa sonuna kadar gideceğimizi ifade etmiştim. Yine de söylüyorum. Kendisini uyardım. Uyanmalarıma rağmen aynı çekimleri yine yapmak istedi. Ben de kabul etmeyeceğimi ifade ettim. Kendisi bilir bu saatten sonra zaten ben Zeytinburnu’nun haberi her yerden haber yapmasını engelleyeceğim. Kesinlikle de bu konuda sonuna kadar kararlıyım. Yönetim kurulu bütün dernek başkanlarımla beraber toplantıyı yapıp basın açıklamasını da yapacağız. En kısa sürede bu konuyla alakalı bütün camiaya konunun içeriğini, anlamını açıklayacağım.”

Kimse Topal Osman Torunlarını: “PKK ile işbirliği içerisinde PKK’lıdır diyemez” 

” Kimse Topal Osman’ın Torunlarına PKK’lılarla iş birliği içerisinde PKK’lıdır diye yargılayamaz. Biz bu vatanı herkesten fazla seviyoruz. Giresunlu olarak biz her zaman Topal Osman’ımızın torunları olarak ülkemizden, milletimizden, devletimizle her zaman gurur duyuyoruz. Kimse de buna cüret edemez. Biz Giresunlular olarak iki ilde şehitliği olan tek iliz. Afyon’da Ankara’da şehitliği olan 81 vilayetin tek iliyiz. Bizim gibi insanlara, bizim gibi camiası yani böyle vatanı, milleti, vatanperver olan bir insanlara bu yakıştırmaları etik bulmuyorum. Bundan dolayı da Giresun halkından özür dilemesini istedim.”

Özür Dilemeyerek: Kavgaya Dönüştüren Kendisi 

“Özür dilemeyeceğini ifade etti. Olayın gerginlik bu boyuta getiren kendisidir. Kendisi çıksın. Giresun camiasından özür dilemediği müddetçe de kesinlikle haber yaptırmayacağım. Bu net tavrımızdır. Giresun camiasına hiç kimse bu sözle hitap edemez. Giresunlular olarak bunun sonuna kadar da arkasında duracağımızı ifade ediyorum. 10 Bir tane dernek başkanımla beraber gerekli açıklamayı hep beraber yapacağız. Bundan dolayı kimse şüphe etmesin.”

Üzerimizden Kimse Prim Yapmaya Kalkmasın

” Bu konuyla alakalı kim ne yazarsa yazsın,  Giresun camiası adına bizim üzerimizden kimse prim yapmaya çalışmasın. Biz yaptırmayacağız. Bizim Murat Ergün ile hiçbir sorunumuz yok. Benim şahsi bir sorum kesinlikle yok. Biz herkesi severiz. Biz camia olarak vurucu kırıcı yani biz kavgacı bir insanlar da değiliz. Ama mesele Giresun olunca kimse bizim milliyetçiliğimizi tartışmasın.”

(iddiaya göre yazını orijinali güncellenmiş ve kısaltılmış)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!