Saadet’in Başkan Adayı Samet Gülaydın, Reklam Bütçesi ile 100 Yıllık Hizmetler Yapılır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zeytinburnu İlçe Saadet Partisi Kültür ve Sanat Merkezinde ” Hak Ettiğin Yaşam Bu değil, Başka bir Zeytinburnu Mümkün” aday ve proje tanıtım toplantısı düzenledi.

Zeytinburnu için hazırladığı ve göreve geldiği taktirde uygulamaya koyacağı projelerini anlatan  Belediye Başkan Adayı Samet Gülaydın” 25 Yıldır Zeytinburnu’nu yönetenler vaat kelimesini lügatlarından çıkartması gerekiyor. Yıllardır Zeytinburnu halkı için faydalı bir çivi çakılmadı. Afet durumunda bir panik yaşansa ilçede nereden tahliye edileceğiz bunu bilen yok. Zeytinburnu isminden utanır hale gelinmiş. Zeytinburnuspor’un akıbetini bir inat uğruna terk edenler şimdi kalmış stat yapacağız diye dolaşıyorlar, yetki sende mühür sende niye yapmadın.” Gençliğin durumu ortada olduğundan bahseden Başkan Adayı Gülaydın toplumuzda ev gençliğimiz diye bir kavram oluştu bunu önüne geçmek ve proje üreterek bu gençliğin topluma ile buluşturmak gerektiğini belirtti.

200 Milyon TL ile 100 Yıllık Hizmet Yapılır

               Öte yandan projelerini tek tek anlatan Saadet Partisi Adayı Gülaydın, Zeytinburnu halkını sahil ile buluşturacaklarını, “Kennedy caddesi üzerinden bir bay pass sistemi ile yapacağımız çevre ve meydan düzenlemesi ile sahil kısmında Z Mekan adı altında tesis yaparak hem Zeytinburnulu sahil ile buluşacak hem de yeni mekana kavuşacak” dedi.  Mevcut belediye yönetiminin kullandığı reklam giderini duyunca ıslık çalarak tepkisini ortaya koyan Samet Gülaydın, ” Görev verildiği taktirde bu reklam kalemini ortadan kaldıracağız. Bu para ile Zeytinburnulu’ya 100 yıllık hizmet edecek projelerde kullanacağız. Belediyenin reklama ne ihtiyacı olabilir. Yürürken üzerime su sıçrıyorsa reklamın bana ne faydası olacak”

Zeytinburnuspor’u kaderine terk edenler şimdi stat yapma derdine düştü

       Başkan Adayı Samet Gülaydın, “görüyorum ki mevcut belediye başkan ve adayı Ömer Arısoy stat yapma vaatleri ile ortalıkta dolaşıyor. Stadı yaptın hangi takım orada oynayacak. Bir zamanlar inadınız uğruna yüzüne bakmadığınız kendi kaderine terk ettiğiniz kulübüne mi stat yapacaksınız. Mühür sende yetki sende niye yapmıyorsun. Yap, yap, yap” diyerek tepkisini ortaya koyarak biz göreve geldiğimizde stat’ı da Zeytinburnusporumuzu da şahlandıracak ve  o eski şaşalı günlerine getireceğiz.”

Devşirmeden Zeytinburnu Yeniden İnşaa Edilecek

 Gülaydın,” Kentsel Dönüşüm konusundan mevcut yönetim gerektiği şekilde Zeytinburnu’na hizmet etmemiştir. Rezerv projeleri çökmüş insanları canlı mezarları içerine mahkum ettiler. Oluşabilecek deprem ve sonrası panik durumunda tahliye yollarımız yok. Nasıl insanlar tahliye olacak. İki alternatif yol dışında insanlar beton yığınının için hapis olmuş durumda. Mega projelerimizle en az dört adanın birleşmesi ile mahalle kültürünü bozmadan, siteleşmeye izin vermeden yeni baştan en az 20-25 metre genişliğinde yollar yaparak ilçemizi devşirmeden Zeytinburnulu ile yeniden inşa edeceğiz.”

Zeytinburnu ismi bir markadır oturmaktan utanıyorsanız gidebilirsiniz

   Saadet Zeytinburnu Başkan Adayı Samet Gülaydın,” Zeytinburnun da doğdum ve yaşıyorum. Zeytinburnulu olmaktan gurur duyuyorum. Marmaray ile keşişsen sahil kısmında yaşayanlar Zeytinburnu adı ile anılmaktan utanmışlar ki Zeytinburnu Marmaray durağına ekleme yaparak Fişekhane / Zeytinburnu olarak değiştirmişler. Zeytinburnu ismi bir markadır. Oturmaktan utanıyorsanız gidebilirsiniz.”

Tanıtım toplantısına Saadet Partisi İstanbul Belediyesi Başkan Adayı Birol Aydın, İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, İlçe Başkanı Levent Çotuk, Saadet Partisi İlçe belediye meclis üye adayları, mahalle muhtar ve adayları, birçok sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Zeytinburnular katıldı.

Zeytinburnugundem.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!