Zeytinburnu İlçe Meclisi CHP’ye dar geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye ve Meclis Başkanı Ömer ARISOY, yeni dönemde yaşanan oturma krizi nedeniyle CHP’li 2 Meclis üyelerinin ayakta kalması, salonda oturacak yerin olmaması karşısında kısa süreli çıkan krize müdahale ederek büyümesini engelledi. Devreye giren Başkan ARISOY, bir sonraki meclis oturumunda gerekli düzenlemenin yapılacağını, CHP grubunun olduğu arka kısmın olduğu bölmenin kaldırılarak  gerekli oturma düzeninin sağlanabileceğini belirterek sorunu çözdü.

İlçe meclisi; yeni dönemde iki yıl süreyle görev yapacak meclis başkan vekilini, meclis katip üyeleri ile bir yıl süreyle görev yapacak çalışma komisyonlarını ve encümen üyelerini belirledi.

Meclis toplantısının açılışında konuşan Başkan Arısoy, yeni dönemde görev yapacak olan meclis üyelerini tebrik ederek başarılar diledi. Kapalı oylamada  Meclis Katip Üyeliği’ne Emrehan Sav ve Suna Düzenli, Meclis Başkan Vekilliği’ne Cüneyt Tezcan, Encümen Üyeliği’ne Emrehan Sav, Hakan Güler, Mehmet Can İLGÖRMÜŞ seçildi. Zeytinburnu Belediye Meclisi bismillah diyerek göreve başladı. İlçe YSK’nın kesin sonuçlarının açıklanması ile yeni dönemin ilk olağan toplantısı, Başkan Ömer Arısoy’un önderliğinde gerçekleşti. Geçmiş dönemlerde Zeytinburnu ilçe meclisinde AK Parti’nin sandalye sayısının daha fazla olması, CHP meclis üye sayısı 14’den fazla üyeye uluşamaması nedeniyle, yeni dönem ilçe meclisinde 16 Meclis üye sayısına ulaşınca CHP salona sığmayarak oturma düzenini alt üst etti. Yapılan 31 Mart 2024 Mahalli ve yerel seçimlerde AK Parti 17 +4 = 21 Meclis üye sayısına ulaşırken, CHP yeni dönemde iki kişi daha fazla üye çıkartarak 16 meclis üye sayısına sahip oldu.

Öte yandan Zeytinburnu Belediyesi Meclisinin 2024 Yılı yeni dönemde İhtisas Komisyonlarında görev yapacak Üyelerde belirlenmiş oldu. Belirlenen Komisyonlarda görev alacak meclis üyeler şu şekilde;

İMAR KOMİSYONU:  Adem ULUOCAK, Muhammet KAYNAR, Selim BAŞ, İbrahim CİN, İsmail TERZİ

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU:  Mustafa YALÇINKAYA, Beytullah BIYIK, Reşat OK, Düzgün KAYA, Özdenur ŞENTÜRK

HUKUK KOMİSYONU: Nazif TUNÇ, Işıl İlgin OKTAY, Gültekin KELEŞ, Hasan Hüseyin ÜSKÜDAR, Abdulcebar BARIŞ

TARİFE KOMİSYONU: Abdulhakim KAYA, Ridvan ÇAKAR, Mehmet Can İLGÖRMÜŞ, Cemal AYDAR, Metin GÖNÜLTAŞ

ENGELLİLER VE İNSAN HAKLARI KOMİSYONU: İbrahim CİN, Yunus KÜÇÜK; Reşat OK, Gülşen Kal UZUNYAYLA, Süleyman DAĞ

AİLE VE KADIN DESTEKLEME KOMİSYONU: Işıl İlgin OKTAY, Suna DÜZENLİ, Coşkun TORAMAN, Hande Zuhal GENÇGÜVEN, Mürsel ÇIRAK

KÜLTÜR TURİZM VE ÇEVRE KOMİSYONU: Yunus KÜÇÜK, Selim BAŞ, Mehmet Can İLGÖRMÜŞ, Fahrettin KARAKILIÇ, Satılmış ORAL

EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU: Emrahan SAL, Hakan GÜLER, Abdulkerim TURDİ, Süleyman DAG, Rifat AVCI

KENTSEL DÖNÜŞÜM DEPREM ve DOĞAL AFETLER KOMİSYONU: Ridvan ÇAKAR, Ömer EKİN, Gültekin KELEŞ, Selamettin YENİYOL, Mürsel ÇIRAK

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE VE SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU: Coşkun TORAMAN, Hurşut BEKAROĞLU, Hakan GÜLER, Fahrettin KARAKILIÇ, Metin GÖNÜLTAŞ” olarak belirlendi.

Zeytinburnu’na hizmet edecek olan Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine çalışmalarında başarılar diler, ilçemiz için hayırlı olsun.

Haber: Zeytinburnu Gündem Haber Sitesi

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!