Zeytinburnu’nda Hangi Büyükşehir adayı daha çok “oy” aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülke genelinde yapılan 2024  mahalli ve yerel seçimlerde AK Parti büyük bir hayal kırıklığı yaşarken CHP Türkiye geneli yıllar sonra birinciliği göğüsledi.

Kesin olmayan sonuçlara göre CHP İstanbul’da tahminlerin üzerinde oy alarak 29 ilçe belediye başkanlığı kazandığı. AK Parti kalesi gibi gördüğü ilçeleri kaybederek 13 ilçeyi elinde tuttuğu gözlemlendi. AK Parti  Zeytinburnu’nda  mevcut Başkan Ömer Arısoy aldığı  65.083 oy ve yüzde  46.48 ile elinde tuttuğu 13 ilçeden biri oldu. CHP adayı Onur Soytürk ise aldığı 59.996 oy ve yüzde 42.85  ikinci sıradaki yerini korudu.

Zeytinburnu’nda ipi Göğüsleyen Ekrem İmamoğlu oldu

Merak edilen ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık yarışındaki CHP ve AK Parti Adaylarına  Zeytinburnu’lar tercihlerini büyükşehirde kimden yana kullandığı.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’a Zeytinburnu yüzde 42.02’lik dilimle 58.305 kişi oy verirken,

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu’na Zeytinburnu halkı yüzde 46.96’lik dilimle 65.162 kişi tercihte bulundu.

Resim olmayan sonuçlara göre açıklanan oylar ve yüzdeliklerle, Zeytinburnu’nda ipi göğüsleyen mevcut  Başkan Ekrem İmamoğlu oldu.

Özel Haber: Zeytinburnu Gündem

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zeytinburnu Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!